До створення нових синтетичних матеріалів сьогодні прикута увага провідних компаній світу. Особливий інтерес виробники матраців виявляють до таких штучних наповнювачів, як струтофайбер, синтетичний латекс, спанбонд, спеціальний еластичний пінополіуретан, синтепон, фрешфлекс, термофлекс і матеріал під назвою "Ergoflex". Розробка новітніх синтетичних матеріалів ведеться сьогодні дуже активно. Передові підприємства світу прагнуть знизити алергенність своїх інноваційних наповнювачів, підвищуючи при цьому їхні ортопедичні можливості. Відпочинок на матрацах від Матрасін в Києві з такими наповнювачами дарує воістину райську насолоду.
1. Струтофайбер
Цей наповнювач частіше використовують у комбінації з натуральними матеріалами. Синтетично виготовлене волокно струтофайбера, завдяки вертикальній спрямованості ворсинок, забезпечує хорошу жорсткість матраців. Коли в струтофайбер додають вовну, то матраци стають теплішими. Койра з кокоса надає виробам на струтофайбері додаткової пружності, а льон - відчуття прохолоди.
2. Пінополіуретан
Цей штучний матеріал візуально схожий на губку, а цінують його за те, що він не спричиняє алергії й абсолютно не вбирає вологу. Його пориста структура забезпечує дивовижну повітропроникність. До того ж, ортопедичні матраци з меблевого пінополіуретану володіють неймовірною м'якістю і при цьому не відлякують своєю вартістю. Зазвичай у пружинних матрацах використовують м'який монолітний блок із пінополіуретану, а в безпружинних - блок середньої та високої жорсткості.
Завдяки зміні доз хімічних компонентів під час виробництва пінополіуретану виходять різні види цього наповнювача, які відрізняються один від одного якістю, терміном служби і максимальним навантаженням. До дорогих і високоякісних видів пінополіуретану відносять штучний латекс і популярний сьогодні матеріал з ефектом пам'яті. За своїми властивостями ці наповнювачі не поступаються навіть натуральному латексу.
3. Синтетичний латекс
Ортопедичні матраци з високоеластичним латексним пінополіуретаном довше служать і здатні краще відновлювати свою форму, ніж вироби на традиційному поролоні. Осередки синтетичного латексу мають різні розміри і товщину стінок, вони розподілені у випадковому порядку. За невеликого навантаження працюють дрібніші комірки, а в разі збільшення навантаження в роботу вступають більші комірки, гарантуючи оптимальний опір стисненню. Така неоднорідність структури забезпечує високу еластичність, більш тривалий термін служби і неповторне відчуття комфорту. Однорідна структура осередків звичайного еластичного пінополіуретану (поролону) не може демонструвати такі характеристики.
За своїми властивостями ця ортопедична піна максимально наближена до натурального летексу, але коштує набагато дешевше природного аналога. Синтетичний латекс здатний витримувати серйозні навантаження, тому матраци з таким наповнювачам підходять навіть дуже повним людям. Вироби на основі сучасних штучних латексів цінуються за відмінні гіпоалергенні та ортопедичні властивості - їх спокійно можна купувати навіть для малюків. Основним недоліком синтетичного латексу вважається порівняно невеликий термін експлуатації. Залежно від якості матеріалу та інтенсивності використання через 5 - 15 років такий матрац може кришитися або стоншуватися. Крім того, підвищена вологість прискорюватиме ці руйнівні для латексу процеси.
4. Меморіформ (Меморі, Memory Foam, Memorix)
Меморіформ - це унікальний за своїми фізико-механічними властивостями матеріал з "пам'яттю форми". Фактично він являє собою в'язкоеластичний пінополіуретан з осередками відкритого типу, що нагадує м'який пластилін. Цей синтетичний неалергенний матеріал легко приймає форму тіла людини, що лежить на ньому. І тільки через кілька секунд ця в'язкоеластична піна відновлює свій початковий стан.
Цікаво, що в'язкоеластична піна трохи розм'якшується від тепла тіла, ще більш легко підлаштовуючись під його контури. Завдяки цьому ортопедичні матраци з шаром такого латексу здатні не тільки принести неймовірне задоволення під час сну, а й уникнути ускладнень багатьох хвороб, сприяючи поліпшенню кровообігу. Безумовно, матраци з шаром "меморі" значно полегшують стан хворих із травмами хребта, порушеним кровообігом, з проблемними суглобами, опіками тощо.
5. Спанбонд
Цей наповнювач для матраців створюється з поліпропілену. Технологія виробництва спанбонду передбачає можливість варіювати його щільність. Це дає змогу робити матраци різного ступеня жорсткості. Як правило, спанбонд використовують для створення шару між пружинами і м'яким прошарком. Матраци з прокладкою зі спанбонду дуже зручні, і водночас вирізняються помірною вартістю, високою міцністю, еластичністю та екологічністю.
6. Синтепон
Синтепон виготовляють із високоякісного поліефірного волокна, структура якого забезпечує гнучкість матеріалу і його високі характеристики міцності. Незалежно від терміну його використання, синтепон бездоганно зберігає свою м'якість, не виділяє шкідливого для здоров'я пилу, а тому і не викликає алергії.
7. Термофлекс і Фрешфлекс
Неймовірний комфорт отримують люди, які сплять на матрацах з легкого нетканого полотна із суміші поліефірних і натуральних волокон. Якщо в ролі натурального компонента виступає шерсть, то виходить матеріал під назвою "термофлекс". Якщо до поліефірів додають бавовну, то такий наповнювач називають "фрешфлекс". Комбінація в матраці цих матеріалів з відмінною повітро- і паропроникністю - це запорука солодких снів, тому що фрешфлекс забезпечує прохолоду в спекотну погоду, а термофлекс володіє теплозахисними характеристиками.
8. Високоеластичний матеріал Ergoflex
Цей сучасний, нетоксичний, мікропористий наповнювач для матраців цінується за свою довговічність, високу еластичність і гіпоалергенність. Матеріал Ergoflex добре вентилюється і має просто інноваційні властивості. Він правильно розподіляє тиск на різні частини тіла, завдяки цьому зменшується навантаження на судини. У людей, що сплять на матрацах з ергофлексу, помітно поліпшується кровообіг і, як наслідок, загальне самопочуття.
Кожне підприємство, яке спеціалізується сьогодні на виготовленні матраців, намагається привернути увагу потенційних клієнтів своїм неповторним ноу-хау, створюючи унікальні комбінації матеріалів. Матраци на пружинних блоках відрізняються різними шарами жорсткості (і, відповідно, м'якості). У безпружинних ортопедичних матрацах змінюються кількісний і якісний склад шарів. Різноманітність моделей дає змогу вибрати матрац на свій смак. Якщо ви любите спати на жорсткій поверхні, придивіться до матраців з великою кількістю койри. Якщо ви хочете відпочивати на м'якому ложі, вибирайте між латексом, пінополіуретаном та іншими синтетичними наповнювачами з невеликим жорстким прошарком. Ну а якщо ви мрієте у своєму ліжку відчувати, ніби ви ширяєте в хмарах, то вам потрібні матраци з ефектом пам'яті.